GELİN BOHÇASINA NELER KONULUR?

GELİN BOHÇASINA NELER KONULUR?

28 Aralık 2017

NİŞANDA GELİN ÇEYİZ BOHÇASINA NELER KONULUR?

Gelin çeyiz  bohçası, söz ile evlilik arasında gelinin günlük ihtiyaçlarına göre hazırlanan, bohça  veya sandıklara konularak  gelin evine götürülen hediyelerdir. Gelin nişan bohçaları geleneklere ailelere göre farklılık gösterse de genel olarak temel alınacak ihtiyaçlar bellidir. Nişanda gelin çeyiz bohçasına neler konulması gerektiğini birlikte inceleyelim.

Gelin çeyiz bohçasını erkek tarafı hazırlar ve kız tarafına hediye eder. Bu konuda size yol göstermesi için gelin bohçasına konulması gerekenleri aşağıdaki gibi listeledim.

6'lı saten gecelik seti

✓ Gelin 6 lı Çeyiz seti : 6'lı saten gecelik, pijama, şortlu takım ve sabahlıktan oluşan  2'li gecelik sabahlık takımı konulsa da, penye setler de tercih edebilinir.  Renkleri geleneksel olarak beyaz veya ekru olsa da sizin ve eşinizin zevkine göre istediğiniz renkte alabilirsiniz.

Gelin İç Çamaşırı

✓ Pijama Takımı: Saten gecelik pijama takımının haricinde günlük kullanabileceği pamuklu pijama takımının da alınması gerekir.

 Gelin İç Çamaşırlarıİster  tek parça sütyen , istersen sütyen külot takım halinde alabilirisin. En çok tercih yine dantelli modellerden yana. Fantazi  çamaşırların içinde jartiyer ve büstiyerli takımları da dahil edebilirsin.

✓ Atlet Külot Takımı: Pamuklu ve dantelli atlet külot takımı alabileceğiniz gibi eşinin veya senin zevkine göre de kombinleyebilirsin.

✓ Günlük KıyafetGelinin giyim tarzına göre pantolon ve üstten oluşan bir takım kıyafet konulur.

✓ Gelin Makyaj Seti: Bir kadının olmazsa olmazlarından bir tanesi de makyaj eşyalarıdır. Her gelinin bohçasında mutlaka bulunması gerekir. Marka ve renk tonu veya kullanıp kullanmayacağı ürünler kişisine göre değişir. Bu yüzden gelin ile birlikte satın almakta veya sorarak almakta yarar vardır. Alınan ürünler şık bir kutu içerisine dizilir ve süslenir, sandığın yanında verilir.

Gelin çeyiz bohçası atlet külot takım

✓ Parfüm Seti: Mutlaka olması gerekenlerden biride parfümdür. Parfüm alırken gelin adayının her zaman kullandığı parfümü alabileceğiniz gibi farklı bir markada tercih edebilirsin. Karar size kalmış.

✓ Havlu Seti:  İşlemeli veya nakışlı havlu bornoz takımı çok yaygın olmasa da konulur.

✓ Gelin Terliği Gelin terliklerinin tüylü gösterişli olması gerekir. Terlikler gecelik takımlarınızın daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Yüksek topuklu veya düz tercih gelin hanıma kalmış.  

✓ Çorap Bir veya daha fazla tül veya pamuklu çorap

✓ Banyo Seti: Tarak, ayna, fırça, manikür seti, makyaj pamuğu, duş jeli, şampuan ve cilt bakım seti ( tonik, krem vs..) oluşan bir kutu hazırlayabilirsiniz. İçerisine koyacağınız listeyi kendinize göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Çeyiz Sandığı Modelleri

Alınan bütün eşyaların yerleştirilmesi için bir valiz veya sandık satın alınır. Son zamanlarda  çeyiz sandığı yerine valiz tercih edenlerde  bulunmaktadır. Bu kararda tamamen size aittir. Çeyiz sandıkları daha şık ve kendinden süslemeli olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Alınan bütün eşyaları nişan bohçasının veya nişan sandığının içerisine dizilip süslenerek  kız evine hediye edilir.

Çeyiz nişan bohçası

Nişan öncesi erkek evine hediye edilecek olan damat bohçası listesine  Nişanda Damat Çeyiz Bohçasına Neler Konulur? başlıklı yazıdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.