Sıralama seçin

KORSE

Korseler; vücudu şekillendirmek,  daha fit ve ince görünmek kimine göre de yağ yakmayı desteklemek için  kullanılan iç giyim ürünlerine verilen addır. Pek çok kadın için dış görünüm oldukça önemlidir. Özel bir günde giyilen bir elbiseden, gelinlik içlerine ve hatta günlük hayatta giyilen kıyafetlere kadar bir çok bayanın imdadına korse koşar. Kimi zaman alınan fazla kilolardan, mevsimsel şişliklerden veya doğum sonrası kiloları gizlemek için korselere başvurulur.  Bayanlar için bu kadar önemli olan korseleri almadan önce nelere dikkat etmemiz gerekir? bir göz atalım.

KORSE MODELLERİ VE KORSE SEÇİMİ

Korse alışverişi yapmadan önce üzerinde durulması gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Korse modelleri ve korse seçiminde dikkat edilmesi gereken konulara bir göz atalım. Vücudunuzun hangi bölgesinin daha ince görünmesini istiyorsunuz, korseyi sadece belli bir bölgeyi inceltmek için mi yoksa sadece sıkılaşıp toparlamak için mi kullanmak istiyorsunuz? Korseyi hangi kıyafetinizin altından giyineceksiniz? Bu gibi soruların yanıtlarını belirledikten sonra korse alışverişine başlayabilirsiniz. Bir çok korse firmasının önerisine göre ne kadar sıkı giyinebileceğinize bağlı olarak korse kullandığınız bedenden bir veya iki beden daha küçük almanız gerekir. Aksi taktirde korse işlevini görmeyecek  sadece biraz sıkı tutacaktır. Çok dar bir kıyafet ile korse giyinecekseniz, giydiğiniz korsenin iz yapmaz özellikte olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Korse seçerken hangi bölgemizi inceltmek istiyorsak o bölgeyi göz önünde bulundurarak seçim yapmakta fayda vardır. Mesela;  bacak - kalça  ve  karın kısmında fazlalıklarınız varsa, tayt şeklince yarım paçalı korse size uygun olacaktır. Diğer  taraftan karın – mide – kalça ve bacaklarınızda fazlalık  varsa yarım korse dediğimiz göğsü dışarıda bırakan boydan korseler  sizin için uygun olacaktır. Eğer ihtiyacınız olan korse mide – popo- karın kısmınızı sarsın ve şekillendirsin istiyorsanız yarım slip korse veya külot korse dediğimiz modelelrin yüksek bel olanlarını tercih edebilirsiniz. Eğer sezaryen sonrası veya normal doğum sonrası bir korseye ihtiyaç duyarsanız  Doğum sonrası korse olarak satılan  göbek ve alt göbek bölgesini sıkılaştıran korse modellerini kullanabilirsiniz. Tek parça elbiseleriniz ile giyinebileceğiniz iz yapmayan modelleri de mevcut olan daha sıkı ve fit görünüme kavuşmanız için tasarlanmış elbise korse modeli ise askısız kullanımı sayesinde straplez kıyafetleriniz ile de kullanabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak inceltici korse kumaş kalitesinin nasıl olacağı konusuna da dikkat etmek gerekir. Naylon oranı yüksek olmayan, sık dokunmuş, çok esnek olmayan, kalitesiz yapıda ve fiyat bakımından diğerlerine nazaran oldukça ucuz korseleri tercih etmemek gerekir. Çünkü kullanılan materyal bakımından kısa sürede deforme olacağı gibi vücudunuzu toparlamaz ve içindeki naylon ipliği cildinizin nefes almasını engelleyerek alerjen yan etkiler yaşatabilir.

Bulunduğunuz korse kategorisinden dilediğiniz bayan korse modeline korse fiyatlarına ve markalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Ten Korse, Nbb korse, Miss fit korse, İmer , Doreanse  gibi birbirinden ünlü korse markalarının ürünlerini online olarak camasirburada.com'dan satın alabilirsiniz. Üstelik, kapıda ödeme kolaylığı, kredi kartına taksit ve havale imkanıyla hızlı ve güvenli alışveriş!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.