NİŞANDA DAMAT ÇEYİZ BOHÇASINA NELER KONULUR?

NİŞANDA DAMAT ÇEYİZ BOHÇASINA NELER KONULUR?

24 Ocak 2018

Nişanda Damat Çeyiz Bohçasına Neler Konulur?

Nişanda damat çeyiz bohçası, nişandan önce sözde veya nişandan sonra evlenmeden önce damadın günlük ihtiyaçlarına göre hazırlanan, bohça veya sandıklara konularak karşı tarafa gönderilen hediyeleşmeye verilen addır. Damat Nişan bohçaları geleneklere ve aile yapılarına göre farklılık gösterse de genel olarak temel alınacak ihtiyaçlar bellidir. Nişanda damat bohçasına neler konulması gerektiğini birlikte inceleyelim.


*Damat Pijama Seti: Tek pijama takımı veya biri poplin düğmeli, diğeri klasik penye olmak üzere iki çift takım tercih edebilirsin. Dilersen ve en çok tercih edilen pijama takımının içerisinde ropdöşambrın da bulunduğu 5 li damat pijama seti olarak da alabilirsin. Pijama takımını, damadın kullanımına göre pamuklu veya saten olarak tercih edebilirsin.

*Damat Terliği: Genellikle bohçaya, neredeyse her evli çiftin evinde bulunan damat terliği olarak da bilinen klasik erkek terlikleri konulur.

*Çorap: Genellikle 4-5 çift erkek çorabı koymak gerekir.Çorapları damadın kullanımına göre farklı renklerde koyabilirsin.
*Damat İç Çamaşırı: Askılı atlet, kısa kollu ve kolsuz atlet olarak siyah ve beyaz renklerde konulabilinir. Damadın tercihine ve bütçene göre adet sayısını belirleyebilirsin. Atlet ve külottan oluşan damat iç giyim takımları da tercih edebilirsin Damadın tercihine ve kullanımına göre düz renklerde boxer modellerini de tercih edebilirsin.

*Gömlek ve Pantolon: Damadın günlük hayatta giyinebileceği, tarzına uygun bir veya ikişer adet gömlek ve pantolon konulur.

*Damat Cüzdan ve Kartlığı: Bütçene ve zevkinize göre istediğiniz markanın cüzdanını veya kartlığını koyabilirisin.

*Damat Kravat, Kemer ve Kol düğmesi: Kullanabileceğiniz renklerde kemer, kravat ve kol düğmesini set halinde alabileceğin gibi, ayrı ayrı da takım oluşturabilirisiniz. Oluşturduğunuz takımda kravat ve kol düğmesinin bir birbirine uyumlu olduğuna özen göstermen gerekir.

*Havlu Hamam Takımı veya Bornoz: Zorunlu olmamakla birlikte bazı geleneklere göre damat nişan bohçasına, damadın kullanacağı bornoz takımı veya havlu takımı da konulur.

*Bakım Ürünleri ve Parfüm : Damadın kullanımına ve ihtiyaçlarına göre traş bıçağı, traş köpüğü ve traş kolonyası gibi malzemeleri ya da traş makinesi koyabilirsiniz. Yine sizin ve eşinizin beğeneceği bir parfüm, diş fırçası, diş macunu, tırnak makası, şampuan, duş jeli, banyo lifi, deo roll gibi kişisel bakım ürünlerini şık bir kutu içinde damat çeyiz bohçasına ekleyebilirsin.


Bütün alınan hediyeler bir sandık içerisine veya valiz içerisine yerleştirilip, isteğe göre süslenerek damat tarafına hediye edilir.


Eğer damat sandığı götürmek sana cazip gelmiyorsa, vintage bavullara veya bohem tarzı valizlere bakmanızı tavsiye ediyorum. Eğer damat çeyiz bohçasına çok fazla eşya koymayı düşünmüyorsan böyle bir tercihte de bulunabilirsin. Tabii ki önemli olan eşinin ve senin nişan bohçası için ne tercih ettiğiniz.

Nişan öncesi kız evine hediye edilecek olan gelin bohçası listesine  Nişanda Gelin Çeyiz Bohçasına Neler Konulur? başlıklı yazıdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.