EMZİRME SÜTYENİ NASIL OLMALI?

EMZİRME SÜTYENİ NASIL OLMALI?

28 Aralık 2017

EMZİRME SÜTYENİ NASIL OLMALI?

Normal zamanda olduğu gibi lohusalık ve hamilelik döneminizde de emzirme sütyeni gibi iç giyim ürünlerini alırken dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar vardır. Hamilelik öncesi en beğendiğiniz sütyeniniz size estetik bir görünümden daha çok rahatsızlık veriyor ve canınızı yakmaktan başka bir şey hissettirmiyorsa size uygun bir sütyen seçme zamanı gelmiş demektir. Üstelik bir de emziriyorsanız, sizin rahatlıkla beraber emzirme aktivasyonuna sahip en az bir sütyen seçmelisiniz

Emzirme sütyeni alırken nelere dikkat etmeli? Emzirme sütyeni nasıl olmalı? Emzirme sütyeni mi yoksa emzirme atleti mi almalıyım? Doğru emzirme sütyenleri nasıl ve kaç beden olmalı? Emzirme sütyeni almak da gerekir mi? Rahat kullanımdan sağlığa ve pratik olmasına kadar her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Emzirme Sütyenini Kaç beden almalıyım?

Hamilelikte göğüs ölçüleri zaman içinde değişiklik göstermektedir. Hamileliğin ilk aylarından itibaren hızlıca değişen göğüslere göre sütyen seçimi yapmak gerekir. Doğumun son aylarına doğru özellikle doğumunuza dört hafta kala emzirme sütyenini almak gerekir. Emzirme sütyenini alırken doğru ölçüyü bulmak çok önemlidir. Emzir sütyenlerinin kalıbı normal sütyenler gibi değildir. Bu yüzden emzirme sütyeni almadan önce ölçünüzü belirlemeniz gerekir.


Emzirme sütyeninin ölçüsü nasıl alınır?

Sütyen ölçümüzü belirlemek için göğüs altı ve göğüs ölçümüze ihtiyacımız vardır.
Göğüs altımızın ölçüsü bize 80, 85, 90 gibi kaç beden olduğumuzu belirleyecektir. Göğsümüüzün hemen altından sırt ölçümüzü ne çok sıkı nede çok gevşen olacak şekilde ölçüyoruz. Çıkan ölçüyü 75,80,85,90 olacak şekilde yuvarlıyoruz.
Örneğin 83 cm çıkan ölçüyü 85 beden diyebiliriz veya 76 cm çıkan ölçüye 75 beden diyebiliriz.
Cup ölçüsünü belirlerken; göğüs ucundan sırtımıza doğru ölçüyoruz. Aşağıdaki örnekleri birlikte inceleyelim.
-Beden ölçüsü, göğüs ölçüsünden 1 beden büyük olduğunda A Cup’tır.
Göğüs ölçüsü 80, beden ölçüsü 80 olduğunda ''85 A '' dır.
-Beden ölçüsü ve göğüs ölçüsü eşit oranda büyük olduğu durumlarda B CUP'tır.
Göğüs ölçüsü 80, beden ölçüsü 75 olduğunda ''80 B '' dir.
-Beden ölçüsünün göğüs ölçüsünden 3 beden dar olduğu durumlarda DD CUP'dır.
Göğüs 85 ölçüsü, beden ölçüsü 70 olduğunda''70 DD''


Emzirme Sütyeni mi Emzirme Atleti mi almalıyım?

Emzirme sütyeni mi emzirme atleti mi almalıyım diye kafanız karıştıysa öncelikle günlük hayatınızda ne giydiğinizi ve hangisinin sizin için daha önemli olduğuna bir inceleyelim.
Öncelikle belirtmek gerekir ki eğer bebeğinizi sürekli emzirecekseniz, ister lohusa atleti alın, ister almayın fakat mutlaka doğru ölçüde ve pamuklu lohusa sütyeni edinin. Çünkü Lohusalık döneminde süt dolan göğüslerimizin sarkma yapacaktır.

>Eğer günlük hayatınızda her zaman atlet giyiniyorsanız,
>Çok terlerim atletsiz asla diyorsanız, lohusalık döneminde daha çok terleyeceksiniz ve mutlaka bir kaç tane pamuklu veya modal emzirme atleti edinmelisiniz.
>Lohusalığınız kış aylarına denk geliyorsa, emzirirken sık sık sırtınızın açılacağını da düşünerek emzirme atlet almakta fayda vardır.
>Eğer atlet giyinmeyi sevmeyenlerdenseniz, normalde günlük hayatınızda da giyinmiyorsanız atlet almanıza gerek kalmayabilir. Sadece emzirme sütyeni almanız yeterlidir.

Emzirme sütyeni veya emzirme atleti kullanırken göğüs ucunun belli olmaması ve sütten ıslanmaması için pamuklu göğüs pedi kullanmanızı öneririz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.